Erdoğan: "Suriye'nin psikolojik eylem içinde olduğunu biliyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Esad rejiminin Münbiç'e girdiği iddialarıyla ilgili ilk açıklama geldi. Erdoğan, 'Suriye'nin psikolojik eylem içinde olduğunu biliyoruz. Ama ortada kesinleşmiş, ciddi bir şey yok' dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu sıralar AK Parti İl Başkanlığına geldi.

Erdoğan: "Suriye'nin psikolojik eylem içinde olduğunu biliyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

"SURİYE PSİKOLOJİK EYLEM İÇERİSİNDE"

"Suriye'nin Münbiç'e yönelik böyle bir psikolojik şu anda bir çalışma, psikolojik bir eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırma gibi bir durumun olduğunu biliyoruz. Ama ortada henüz kesinleşmiş ciddi bir şey yok. Bir saat kadar önce arkadaşlarımla görüşmeleri yaptım. Kesin bir şey söz konusu değil. Tabi Rusya'nın bu noktada ciddi resmi makamların ifade ettiği gibi de orada da bu şekilde kesinleşmiş bir şey yok. 

Kaldı ki yarın sabah biliyorsunuz buradan benim heyetim Moskova'ya gidecek. Dışişleri Bakanım, Savunma Bakanım, İstihbarat Başkanım, aynı zamanda özel temsilcim ve Büyükelçim dörtlü bir ekiple oraya gidecekler ve orada bu konuları etraflıca ele alacaklar. Ardından benim de sayın Putin ile hem telefon hem Moskova veya Soçi ziyaretim olabilir. Bunları çok ciddi olarak ele almamız gerekiyor. Olay sadece Münbiç değil, oradaki terör örgütlerini yok etmeye yönelik yok etmeye yönelik çalışmamızdır. Tedbirimizi aldık, silahlı kuvvetlerimiz çalışmalarını sürdürüyor.

Sayın Putin’le aynı şekilde insani yardım noktasında attığımız adımları aramızda konuştuk. Bu topraklar Suriye’ye ait. Hedefimiz terör örgütlerinin oradan çıkmasıdır. Terör öğütlerinin çıkması halinde bize de yapacak bir iş kalmaz.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER