Michael Schumacher'dan Haber Geldi

5 yıl önce geçirdiği bir kaza ile bitkisel hayata geçen Michael Schumacher'den haber geldi.

Michael Schumacher, 1992 yılından 2006 yılına kadar her sezondan en az bir galibiyetle ayrılmayı başardı. Alman pilot sadece 1991'de ve 2010-12 yılları arasında yarış kazanamadı.

50. yaşına girmeye hazırlanan Michael Schumacher'i Luca di Montezemolo ve Ross Brawn'dan sonra Jean Todt da anlattı.

FIA Başkanı Jean Todt, eline Michael Schumacher'in 2000 yılında Suzuka'da elde ettiği podyumun ardından çekilmiş bir fotoğrafı aldı ve sözlerine şöyle başladı: "Kariyerimin en iyi anı işte bu;  2000 Suzuka. Michael ve ben podyumdayken çekildi. Bu fotoğraf sadece evimde değil, aynı zamanda Cenevre ve Paris'teki ofislerimde de var. Michael'la olan zamanlarım, her zaman hayatımın en iyisi olarak hatırlanacak. Biz birbirimizi çok severiz çünkü birlikte inanılmaz hikayeler yazdık. Birlikte çok zor zamanlardan geçtik ama hep birlikte kaldık."

"Bu fotoğraf benim için çok özel... Çünkü Ferrari tarafından göreve getirilme sebebimi gösteriyor. Aynı zamanda neden Michael'ı takıma getirdiğimi de gösteriyor. 1996 yılında bu takıma katıldım... Yani ilk şampiyonluktan çok önceydi. 1997'de neredeyse başarıyorduk, 1998'de şampiyon olmak üzereydik. Fakat şans yüzümüze 2000 yılında güldü ve başardık. Suzuka'da bunu başardığımız zamanı gayet net hatırlıyorum. Michael'la podyuma doğru yürüyorduk ve ona 'Profesyonel hayatımız bir daha asla aynı olmayacak çünkü insanların beklentisini karşıladık. Sadece İtalya'daki değil, dünya çapındaki taraftarların beklentilerini karşıladık' dedim."

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER